Czarnogóra – upragniony urlop i piękne widoki

Czarnogóra jest uważana za jeden z najpiękniejszych śródziemnomorskich krajów. Czarnogóra ma niezapomniane pejzaże powiązane z charakterystycznym środowiskiem naturalnym, a oprócz tego połączenie skał i morza gwarantuje nam równie powalające widoki. Można w ten rejon wybrać się w celu zwiedzania lub podziwiania przyrody, jak również w celu wypoczynkowym – na tak zwane plażowanie itd.

Dla osób wybierająych się do Czarnogóry polecam poradnik tutaj: Poradniki.Zgora.pl. Warto przeczytać jest conieco opisane co warto zwiedzić jak się poruszać a także o cenach w Czarnogórze.

Dodatkowo ciekawym zjawiskiem w Czarnogórze jest to, iż na przykład przyjeżdżając tam w okresie czerwca możemy w górach pozjeżdżać na nartach, a później zajechać do terenów przymorskich i odrobinę poopalać się na plaży. Oczywiście przy założeniu, że będą odpowiednie warunki pogodowe. Do Czarnogóry można przyjeżdżać praktycznie przez cały rok. Jednak najlepsze warunki pogodowe i nie tylko występują w maju, czerwcu lub wrześniu, a ruch turystyczny jest w tym okresie mniejszy. Ogólnie latem pod względem klimatycznym Czarnogóra przypomina trochę nasz kraj, Jednakże jest nieco goręcej i spotkamy tam nieco więcej pogodnych dni. Czarnogóra poza skalistym wybrzeżem, a także pięknymi krajobrazami posiada także dużo interesujących miejsc do odwidzenia, nie tylko myślę tu o zabytkach architektury, których także jest w tym rejonie dużo, ale również o miejscach ciekawych pod względem atrakcyjności kulturowej.

Tags: ,

This entry was posted on Saturday, August 27th, 2011 at 10:34 You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.