Muzyka klubowa i katalogi

Pozazdrościłem niektórym osobom posiadania własnego katalogu stron i postanowiłem takowy też sobie sprawić.  W ciągu ostatniego roku zauważyłem prawdziwy boom na katalogi stron. Zdaje się, że powodem tego jest stosunkowo nowy skrypt, który wręcz idealnie współpracuje z wyszukiwarkami. Ponieważ jednak nie lubię robić tego co większość, to wybrałem coś sprawdzonego i istniejącego od dawna.

Udało mi się kupić ciekawą domenę hurricane.pl i właśnie na niej zainstalowałem skrypt katalogowy Indexu. Pewnym problemem był dla mnie jak zawsze template, ale tutaj akurat znajomy grafik wykonał coś z czego jestem zadowolony. Od razu po uruchomieniu katalogu zacząłem go promować i muszę przyznać, że trochę się przeraziłem.

Praktycznie od razu zaczęły pojawiać się nowe wpisy. Jednak nie na to chciałem zwrócić uwagę. 95% wspomnianych wpisów zawierało niechlujne, powielane w tysiącach miejsc opisy. Do tego znaczna część z nich poświęcona jest tylko jednej tematyce – króluje muzyka klubowa polecana przez admina forum muzycznego (Club-nation.eu). Takiego czegoś nie mam zamiaru przyjmować i niestety chcąc nie chcąc muszę siedzieć jakieś 30 minut dziennie i moderować. Trudno – mam dodatkowe zajęcie, ale może kiedyś ono zaowocuje jakimiś zyskami. Na co liczę ? Chciałbym, żeby za jakieś dwa lata katalog stał się popularnym wśród nowych internautów. Dzięki temu mógłbym na nim zamieszczać reklamy i na nich zarabiać. Myślę, że ta stosunkowo niewielka inwestycja finansowo-robocza zwróci się kilkukrotnie.

Tags: ,

This entry was posted on Monday, May 17th, 2010 at 12:13 You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

*