Podgrzewacze wody gazowe kontra elektryczne

Jaki podgrzewacz wody wybrać? Takie pytanie zadają sobie ci, którzy stają przed koniecznością zakupienia takowego urządzenia. Sprawa prosta nie jest, ponieważ dostępnych na rynku opcji jest mnóstwo – decyzję trzeba zatem bardzo dobrze przemyśleć, gdyż jak wiadomo podgrzewacz będzie używany przez wiele lat.
Z kwestią tą jest związanych mnóstwo spraw, o których przeczytać można m. in. tutaj. Na początek trzeba się zastanowić nad tym w jaki sposób ma być zasilany podgrzewacz – o ile oczywiście można mówić w tym przypadku o jakimkolwiek wyborze, nie zawsze bowiem gospodarstwo domowe ma dostęp do sieci gazowej. W takim układzie całkowicie zrozumiałe jest to, że zamontowanie podgrzewacza gazowego nie wchodzi w rachubę. Plusem urządzeń elektrycznych na pewno jest to, że prąd jest dostępny wszędzie i to akurat się martwić nie trzeba.
Generalnie rzecz biorąc, podgrzewacze gazowe wzbudzają spore zainteresowanie z uwagi na dość niskie koszty eksploatacji. Trzeba przy tym pamiętać o tym, że jednak ich instalacja do tanich nie należy i trzeba się liczyć z poniesieniem pewnych wydatków – na ile dużych, to zależy od tego w jakim stopniu trzeba dopasować instalacje do konkretnych potrzeb. Z podgrzewaczami elektrycznymi tego typu kłopotów nie ma. Ponadto ich obsługa jest znacznie prostsza, jak również i konserwacja nie przysparza tylu trudności jak ma to miejsce przy podgrzewaczach gazowych. Podgrzewacz elektryczny nie stwarza niebezpieczeństwa w postaci wybuchu czy zaczadzenia, co jest z kolei ryzykiem wpisanym w eksploatację urządzeń gazowych.

Tags:

This entry was posted on Friday, December 20th, 2013 at 10:06 You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.