Alergia u dzieci jest bardzo męcząca, szczególnie właśnie dla samego chorego. Jeżeli jest ona wyjątkowo silna, konieczne jest przyjmowanie lekarstw przez kilka tygodni lub miesięcy w roku. Ale jeśli nawet lekarstwa są mało skuteczne a szkodliwy alergen jest trudny do wyeliminowania, to można przeprowadzić kuracje odczulającą. Można ją jednak poddać dziecko nie wcześniej, niż gdy ukończy szósty rok życia. Odczulanie polega na tym, że podaje się podskórne zastrzyki, które zawierają minimalne ilości danego alergenu, aby przyzwyczaić do niego organizm i aby zaczął on tolerować go.
Kuracja odczulająca może trwać nawet pięć lat, jednak potem dziecko już nie będzie musiało się męczyć, ewentualnie będzie musiało od czasu do czasu przyjmować dawki przypominające leku.
Jednak trzeba pamiętać, że nie przeprowadza się odczulania w przypadku alergii pokarmowej i alergii na leki, gdyż wtedy do prawidłowego funkcjonowania dziecka wystarczy jedynie unikać uczulających substancji. Alergia u kobiet w ciąży to choroba, która dotyczy coraz więcej osób. Nie da się jednak całkiem wyeliminować alergii u dzieci. Można ją uśpić i sprawić, aby była mniej dokuczliwa, jednak przez cały czas będą konieczne konieczne wizyty u alergologa oraz leczenie, które nie można przerywać na własną rękę, nawet gdy się wydaje, że alergia u dzieci już bezpowrotnie minęła.
Jeżeli zatem zauważymy u swojego dziecka niepokojące objawy, zabierzmy go do lekarza i poprośmy o zbadanie pod kątem alergii. Pamiętaj- im wcześniej się ją rozpozna, tym skuteczniej będzie można ją leczyć.

[Total: 0   Average: 0/5]

Leave a Reply