Po krótkiej przerwie chciałem Wam dzisiaj pokazać, a raczej opisać produkt, o który ostatnio pisałem na blogu. W prawdzie prawdopodobnie bardziej zainteresuje kobiety, ale myślę, że nie tylko. Mianowicie mam tu na myśli tytułowe papilotki, oczywiście nie chodzi o to coś, co zakładają kobiety na głowę, zęby im się włosy kręciły.

ciastko z niebieskim kremem w papilotce

Chodzi o całkiem inny produkt – papilotki do babeczek i ciastek. Obecnie są już dostępne w sklepach internetowych i niektórych marketach. Zatem można je kupić dla celów domowego pieczenia. Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział o co chodzi to już tłumaczę:

https://podstawyfotografii.wordpress.com/2011/02/01/papilot/źródło
https://poczatkifotografii.blogspot.com/2011/02/papilotki.htmlblog

Otóż papilotki są to takie papierowe foremki, które służą do pieczenia – wkłada się je do specjalnej formy, żeby ciasto nie przywierało albo też używa jako element ozdobniczy dla ciastek. Aktualnie na rynku papilotki są dostępne w różnych barwach, a także różnią się wielkością i przeznaczeniem. Jeżeli chodzi o kształty to spotkałem się tylko z dwoma rodzajami – okrągłe i kwadratowe, ale może są jeszcze inne. Dostępne są po 100 lub 1000 szt. Paki po 100 szt. to wydatek rzędu 3-4 złotych, więc papilotki to raczej tani produkt.

fioletowe muffiny posypane serduszkami

Jak ktoś jeszcze nie próbował domowych babeczek w papilotkach polecam liczne przepisy i porady kulinarne, które można znaleźć w sieci. Takie porady mogą być na prawdę przydatne przy pieczeniu. W każdym razie polecam spróbować, bo są na prawdę pyszne i można je też robić na słono, podając później jako przekąskę – na imprezy rewelacja wręcz.

[Total: 0   Average: 0/5]