Promocje w bankach to cześć nieodzowna działalności w tym sektorze. Promocje mogą dotyczyć bardzo wielu produktów. Mogą być to akcje promocyjne, w ramach których klienci wygrywają nagrody albo otrzymują prezenty w zamian za podpisanie umowy z bankiem.

Mogą to być również promocje cenowe, polegające na obniżce cen danych produktów. W ostatnim czasie najwięcej promowanych produktów jest wśród kredytów gotówkowych i hipotecznych oraz kont bankowych. Banki zachęcają klienta do skorzystania z ich oferty specjalnej w zamian za obniżkę marży kredytowej albo dodatkowy pakiet ubezpieczeniowy. Niektóre banki posunęły się nawet dalej. Teraz za założenie konta w banku można otrzymać prezent. Deutsche Bank wszystkim klientom, którzy założyli konto osobiste dawał w prezencie ipody. Bank Zachodni WBK płacił klientom za skorzystanie z oferty konta Wydajesz&Zarabiasz. Każdy kto podpisał umowę otrzymywał 100 zł na konto. Inne banki również płacą za korzystanie z ofert promocyjnych. Do niedawna w jednym banku, każdy kto skorzystać z oferty na tani kredyt pozabankowy bez bik gotówkowy otrzymał 50 zł w prezencie. Jeszcze inny bank rozdawał prezenty w postaci książek kucharskich z przepisami na świąteczne samkołyki. Niektóre banki stosowały obniżone oprocentowanie i oferowały klientom kredyty gotówkowe tańsze niż standardowej ofercie. Od niedawna ciekawą ofertę promocyjną ma Open Finance. Jeśli klient zdecyduje się założyć konto osobiste w ich oddziale może otrzymać w prezencie dysk przenośny na USB, urządzenie wielofunkcyjne lub nawigację GPS. Oczywiście nic nie ma za darmo.

Banki ściśle określają warunki jakie trzeba spełnić by móc skorzystać z promocji. Na przykład Bank Zachodni płacił za założenie konta tylko tym klientom, którzy utrzymywali dochody wyższe niż 1000 zł. To był warunek konieczny. Z kolei Open Finance prezenty oferuje tylko tym klientom, którzy zadeklarują, że będą swoje wynagrodzenie przelewali na konto w Getin Banku i będą trzymali stałe saldo na rachunku nie mniejsze niż podana kwota. Każda promocja została skrupulatnie wliczona w koszty i banki idealnie sobie wykalkulowały co im się bardziej opłaca.

[Total: 0   Average: 0/5]