Nie ma to jak myśleć o własnym mieszkaniu. Bo od tego trzeba zacząć. Mało kto może sobie pozwolić na coś większego już na samym początku. Młodzi ludzie kupują niewielkie mieszkania, bo liczy się przede wszystkim to, że będzie ich, na własność. A później dorabiają się, by kiedyś wybudować czy też kupić swój wymarzony dom.

Jeszcze wcześniej przeglądają wszystkie strony z ogłoszeniami, wertują dokładnie forum budowlane – jedno, drugie, dziesiąte, by dowiedzieć się wszystkiego, co ich czeka, by być przygotowanymi na zmagania z majstrami, którzy nie zawsze dobrze wykonują swoją pracę, a jednak chcą za wszystko pieniędzy. Budowa domu nie jest rzeczą prostą, łatwą i przyjemną. Nie wtedy kiedy jest się na etapie planowania wszystkiego, a później jeszcze kiedy trzeba tego wszystkiego dopilnować. Bo to tylko tak wszystko pięknie wygląda, kiedy się na budowę domu patrzy z boku. Wówczas ma się zawsze wiele zastrzeżeń i równie wiele pomysłów na to, co to by mogło jeszcze być w tym domu, o czym zapomniano itp. A tymczasem kiedy trzeba trzymać to wszystko w ryzach i ogarniać to już tak kolorowo cała sytuacja się nie przedstawia.

Jednakże jaka jest radość, kiedy dom jest już gotowy, nawet jeśli to tylko stan deweloperski. Wówczas cieszymy się, że to nareszcie koniec, zapominając bardzo często o tym, że wykończeniówka zabiera niekiedy nawet więcej czasu niż sama budowa domu. I tutaj jest właśnie pies pogrzebany. Bo chciałoby się już wprowadzać, a trzeba czekać i czekać. Użerać się z kolejnymi fachowcami wydając przy tym ogromne sumy pieniędzy.

Zobacz inne ciekawe artykuły:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*