Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wydaje się procesem łatwym i przyjemnym. Rzeczywistość jednak weryfikuje taki stan rzeczy i nie mam wątpliwości co do tego, że ten będzie w sposób zdecydowany różnił się od takiej utopijnej wizji. Przede wszystkim uświadomić musimy sobie fakt, że jest to zajęcie niezwykle odpowiedzialne. Niejednokrotnie od naszych decyzji zależały będą losy innych osób, co w pewien sposób zobowiązuje nas do odpowiedniej dozy dystansu. Początkujący przedsiębiorcy liczyć mogą na różnego rodzaju ułatwienia, jakim to choćby okazać może się dotacja skierowana do nas z urzędu pracy czy też wprost z Unii Europejskiej. Mogą także znaleźć ciekawe forum o biznesie i na nim poszerzyć swoje horyzonty o zarabianiu pieniędzy. O jej przyznanie będziemy musieli postarać się jednakże we własnym zakresie. Nikt nie wykona za nas biznesplanu czy też nie złoży odpowiedniego w tym celu wniosku. Zazwyczaj bywa nawet tak, że nie zostaniemy poinformowani o możliwości przyznania jej nam. Cóż, trzeba przyzwyczaić się, że urzędnicy w zdecydowanej większości przypadków nie należą do najbardziej pomocnych. Na pewno jednak taka dotacja będzie dla nas dużo korzystniejsza, aniżeli kredyt. Także jest o co walczyć! Lepiej jest zacząć prowadzić firmę bez niepotrzebnych zobowiązań już na samym starcie.

Nie podoba Ci się już w kolejnej pracy, jesteś niezadowolony z warunków finansowych, nie wspominając już o tym, że nie robisz tego, co naprawdę lubisz. Rada jest tylko jedna – otworzyć swój własny biznes. Jeśli chcesz robić coś na własny rachunek.

Nie boisz się ciężkich pierwszych miesięcy, kiedy nie będziesz mieć czasu na spotkania ze znajomymi, czy też robienie sobie wolnego, bowiem trzeba będzie stworzyć firmę od podstaw – to powinieneś spróbować. Jeśli Twoje marzenia nie są wygórowane. Jeśli po prostu chcesz robić to co Cię interesuje, a przy okazji na tym zarabiać to już dobry początek. Najpierw musisz stworzyć biznesplan, mieć pomysł na każdy szczegół. Następnie ów plan trzeba wprowadzić w życie, a to jest zazwyczaj związane z kosztami. Jeśli już wiesz, że Twoje oszczędności nie wystarczą na wszystko pomyśl o dostaniu dotacji. Czy to z Urzędu Powiatowego czy też z funduszy UE. Jedno jest pewne – gdziekolwiek się zwrócisz zawsze przeczytaj uważnie umowę.

Może okazać się bowiem, że pieniądze po czasie należy zwrócić, albo też, żeby tego nie robić trzeba będzie utrzymać się na rynku pracy co najmniej przez rok. W umowie mogą być zawarte różne zastrzeżenia, dlatego nie podpisuj nigdy nic bez dokładnego czytania. Podpis jest bowiem wiążący i nie wymigasz się od niczego swoją niewiedzą. Własny biznes to poważne zobowiązanie. Wie o tym, każdy, kto prowadzi swoją działalność gospodarczą. Własna firma to nie tylko radości i zyski to także bardzo ciężka praca, szczególnie przez pierwsze lata.

Zobacz jakie nowe biznesy powstały ostatnio w Szczecinie :

Pośrednik kredytów samochodowych w Szczecinie

Czyszczenie kanap Szczecin Zachodniopomorskie

Pranie narożników Szczecin

Rolety Szczecin

Jeśli również tobie udało się otworzyć i rozwinąć biznes, to skontaktuj się z nami i przedstaw go. Chętnie opowiemy o tobie na naszym blogu.

[Total: 0   Average: 0/5]