W roku 2010 z rynku nieruchomości został wykluczony rynek wtórny. To znaczy jeszcze do końca wykluczony nie został, lecz już wiadomo, że nowe projekty zmian projekty zmian zakładają wyłączenie z programu dopłat do kredytów do mieszkań rynku wtórnego na trzy lata. Z tego wynika, że Skarb Państwa będzie umożliwiał  otrzymanie dopłat do spłaty części odsetek od kredytu tylko tym osobom, które zdecydują się na zakup nowego mieszkania lub budowę nowego, własnego domu. Z tego jasno wynika, że tych dopłat będzie mniej, ponieważ osoby, przeważnie osoby, które stać na zakup nowiutkiego mieszkania od developera czy na budowę nowego domu, nie potrzebują dofinansowania. Nie jest także tajemnicą, że większość osób korzystająca z dopłat państwowych czy chociażby z  programu „Rodzina na Swoim” lub kupowała na kredyty pozabankowe dla osób w bik mieszkania na rynku wtórnym. W przypadku, gdy państwo ma zamiar finansować zakup jedynie nowych nieruchomości, uczestnictwo w programie czy korzystanie z dofinansowania jest nieopłacalne. Jednak ktoś będzie miał z tego korzyści i pożytek, a mianowicie deweloperzy.

Nawet małe, ale własne mieszkanie na kredyt może być fajnie urządzone i oczywiście energooszczędne

Dzięki temu, że zostali wzięci pod uwagę w programach dopłat, stworzono im ogromną szansę na zwiększenie sprzedaży. A zatem osoby, które będą chciały kupić mieszkanie będą mogły zdecydować się na nowy lokal, z możliwością dopłaty (o ile spełnią warunki do jej otrzymania) lub kupią tańsze mieszkanie z rynku wtórnego, lecz bez dopłat ze Skarbu Państwa. Jednak przy rynku pierwotnym większego znaczenia nabiera cena oraz metraż mieszkania, zatem deweloperzy będą musieli dostosować swoje inwestycje do zmian rządowych.

Chcą zaciągnąć zobowiązanie finansowe w banku trzeba posiadać tak zwaną zdolność kredytową. Na jej podstawie bank wyliczy nam ile to kredytu na zakup mieszkania czy samochodu chociażby możemy od owej instytucji otrzymać. Na zdolność kredytową wpływ ma nie tylko nasze wynagrodzenie, które bądź co bądź powinno być wysokie, ale i fakt na jakiej podstawie je otrzymujemy.

Inteligentne rozwiązania i najnowsze technologie można stosować także w małych mieszkaniach z kredytu hipotecznego

Najbardziej premiowana dla banku jest umowa o pracę na czas nieokreślony szczególnie jeśli chodzi o kredyty hipoteczne na kupno mieszkania w Szczecinie. Najgorzej mają przedsiębiorcy, którzy muszą wykazać swoje dochody. Jednakże osoby, które świadczą usługi w tak zwanych wolnych zawodach, gdzie nigdy nie wiadomo ilu klientów będą w stanie w ciągu miesiąca przyjąć, ilu skorzysta z ich usług – dla nich banki tworzą odrębne oferty. O kim mowa? Chociażby o architektach czy prawnikach. Na zdolność kredytową wpływa również ilość osób znajdująca się w gospodarstwie domowym. Jeśli jesteśmy singlami, to cały dochód przeznaczony jest tylko an nasz użytek, jeśli natomiast mamy dziecko, to wówczas dzielony jest już na dwie osoby.

Tym samym zdolność do zaciągnięcia zobowiązania finansowego zmniejsza się, kwota jaką potencjalnie moglibyśmy z banku otrzymać z pewnością będzie niższa. Bank podczas obliczania zdolności kredytowej pod uwagę bierze również to czy kredytobiorca posiada już jakieś zobowiązania, spłaca raty pożyczki na telewizor czy kanapę do salonu. Jeśli już nie jest nimi związany, a raty płacił w terminie to może pochwalić się pozytywną historią kredytową – a to jest premiowane. Jeśli natomiast jest w trakcie spłaty, wówczas jego zdolność kredytowa będzie niższa.

Poniżej znajdziesz fajny artykuł z opiniami internautów o mieszkaniach energooszczędnych:

https://znam.szczecin.pl/uslugi-w-szczecinie/uslugi-remontowo-budowlane/domy-prefabrykowane-szczecin/

[Total: 0   Average: 0/5]