Prawie każda osoba, która buduje lub dopiero zamierza wybudować wymarzony dom dla swojej rodziny marzy tez o pięknie urządzonym ogrodzie. Niektórzy chcą kupować młode sadzonki i uprawiać je przez wiele kolejnych lat. Inni, Ci z większym zasobem pieniędzy, decydują się na zakup dużych, uformowanych już, starych drzew Niwaki Bonsai. Pięknie uformowane przez lata drzewko iglaste może być wizytówką każdego domu.

Jakie krzewy – rośliny iglaste nadają się na drzewka bonsai

Tak wygląda ok 7 letni cyprysik boulevard formowany na bonsai. Za kilka lat będzie to piękne duże drzewo ogrodowe

Najczęściej kupowanym i sadzonym w ogrodach drzewkiem iglastym jest żywotnik czyli popularna Tuja. Rodzajów Tuj jest co najmniej kilkanaście. Te najbardziej znane i cenione to oczywiście Thuja Szmaragd. Znakomicie nadają się zarówno na żywopłoty jak i na to żeby robić z nich po kilku latach pięknie formowane drzewa Niwaki Bonsai. Praktycznie z każdej Tuji można po kilku latach wyciąć oryginalne i naprawdę reprezentacyjne drzewo do ogrodu przed domem.

Kolejnym ciekawym pomysłem na reprezentacyjne drzewo iglaste przed domem lub rezydencją są oczywiście Cisy. To rośliny, które bardzo długo się formują dlatego lepiej od razu zacząć od zakupu kilkunastoletniego egzemplarza. Problemem może być tutaj cena ponieważ zaczynają się one od kilku tys. zł wzwyż, jednak jeśli ktoś chce mieć przed swoja wymarzoną rezydencją coś naprawdę reprezentacyjnego to najprawdopodobniej nie będzie żałować na to funduszy.

Bardzo ładne i dość szybko formujące się drzewka Bonsai można robić także z cyprysów oraz jałowców. Jałowce po kilku latach wyglądają na bardzo stare i wystarczy je odpowiednio przycinać tak aby powstały tak zwane poduchy lub kule. Tak samo można działać z najróżniejszymi cyprysami i cyprysikami.

Gdzie w Szczecinie kupić duże drzewa Bonsai do ogrodu

Każda stara thuja formowana na bonsai niwaki nadaje się na duże ładne drzewo do ogrodu

Polecamy Państwu profesjonalną szkółkę roślin ozdobnych w Dołujach pod Szczecinem w województwie Zachodniopomorskim. Można tu kupić wyjątkowe, zawsze oryginalne, duże drzewa do ogrodów. Wszystkie krzewy przez wiele lat formowane są na drzewka Niwaki Bonsai. Każda roślina uprawiana jest od małej sadzonki w donicach. Wszystkie są doskonale ukorzenione i w każdym momencie gotowe do posadzenia do gruntu.

Przyjmowalność nawet najstarszych drzew jest zawsze stu procentowa dzięki temu, że system korzeniowy jest znakomicie zachowany w donicy. Nie sprzedają tutaj drzewek wykopywanych z gruntu. Kupując w tej szkółce mają Państwo pewność, że roślina po wkopaniu do ziemi od razu dalej rośnie i nie trzeba czekać kilka lat na to żeby się ponownie przyjęła i zaczęła dalej rosnąć.

Najlepiej zajrzeć na ich stronę internetową i zapoznać się z ofertą na duże drzewa formowane do ogrodu przydomowego – Bonsai.szczecin.pl

[Total: 0   Average: 0/5]