W dzisiejszych czasach uzyskanie finansowego wsparcia ze strony banku jest teoretycznie proste, jeśli wziąć pod uwagę ilość usług oferowanych przez te instytucje. Oglądając reklamy czy przeglądając promocyjne ulotki, można odnieść wrażenie, że kredyty są dosłownie na wyciągniecie dłoni i w razie potrzeby nie ma problemu, by po nie sięgnąć. Tyle jednak tytułem teorii, ponieważ w praktyce sprawa przedstawia się zupełnie inaczej.

Osoby nie posiadające czystej historii finansowej w Biurze Informacji Kredytowej nie należą do grona obsługiwanych przez banki klientów. Dla nich jedynym źródłem pozyskania środków są pożyczki pozabankowe od prywatnych inwestorów. Ta forma wsparcia traktowana jest obecnie jako rozwiązanie alternatywne dla kredytów – jak się okazuje, zainteresowanie nim jest naprawdę spore. Aby dostać pożyczkę pozabankową, nie trzeba okazywać zaświadczenia o wysokości zarobków. Jakie jest źródło dochodów – to także nie ma większego znaczenia. Firmy pożyczkowe, w przeciwieństwie do banków, nie przywiązują wagi do tego czy ktoś pracuje na etat, czy też może na jakąś jego część bądź na umowę zlecenie czy o dzieło.

Kolejna sprawa to taka, że firmy pożyczkowe nie sprawdzają klientów w BIK, w związku z czym uproszczone procedury otwierają drogę do ubiegania się pożyczkę pozabankową nawet mocno zadłużonym osobom. W chwili obecnej rynek pozabankowych usług finansowych rozwija się bardzo dynamicznie, co świadczy o niemałym popycie na dostępną w jego zakresie ofertę, z której korzystają i klienci indywidualni, i instytucjonalni.

[Total: 0   Average: 0/5]