Kraj ten bardzo chętnie jest wybierany przez turystów na wakacje. Nawet mimo niedawnych zamieszek w Egipcie, w tym roku wielu Polaków wybiera się tam na wczasy. Egipt to niewątpliwie szczególnie interesujący turystycznie rejon, który warto zobaczyć – orientalna kultura, stare zabytki, ładne widoki, piaszczyste plaże oraz jedna z ładniejszych rafa koralowa, to tylko niektóre z zalet przyciągających do Egiptu całe rzesze turystów. Ale należy zapamiętać, iż Egipt dostarcza także mało przyjemne niespodzianki. Źródło: Poradnik dotyczący wakacji w Egipcie http://www.poradniki.zgora.pl/wakacje-w-egipcie-przydatne-porady-i-informacje/Poradniki Zgora

Jedną z nich jest przypadłość kolokwialnie zwana zemstą faraona. Choroba ta skutecznie może unieprzyjemnić każdemu człowiekowi wakacje w Egipcie. Stała się ona przypadłością wielu ludzi zwiedzających ów kraj. Z niewiadomych przyczyn intensywniej atakuje facetów, co nie sugeruje, że któraś kobiet powinna pomyśleć, że jest odporna. Chociaż kobieta jest odrobinę mniej narażona na atak zemsty niż mężczyzna, aczkolwiek mimo wszystko każda kobieta również musi tak samo unikać pewnych czynników, bowiem różnica w w zachorowaniach kobiet i mężczyzn jest bardzo mała. Źródło: Kobietyn

Choroba ta objawia się wyjątkowo silnymi objawami zatrucia pokarmowego – czyli biegunka, wymioty, gorączka itp. W silnych wypadkach temp. bywa bardzo wysoka nawet do 40 stopni, co również może być szkodliwe dla zdrowia chorego. Choroba ta wywoływana jest przez liczne w Egipcie bakterie. Znajdują się one szczególnie często w jedzeniu, jednak po prostu pojawiają się wszędzie, a sam Egipt nie zalicza się do sterylnych państw zatem o bakterie nie trudno.

W jaki sposób uniknąć bakterii, będąc w Egipcie?

Jeżeli w czasie wakacji odwiedzamy Egipt powinniśmy zawsze zachować maksimum higieny. Oprócz tego nie wolno pić wody z kranu, nie wolno się jej nawet napić przypadkowo w trakcie brania prysznicu. Pijemy jedynie wodę z butelki, nawet twarz myjmy wodą z butelki. Egipt to nie Europa, woda tam jest nasycona ustrojstwami wszelkiej formy, którym rozwojowi sprzyja również tamtejszy równikowy klimat. Bywając w Egipcie spożywamy jedynie gotowane pokarmy, żadnych surowych warzyw, bądź owoców. Picie alkoholu także może pomóc.

Aczkolwiek nawet stosownie owych wskazówek nie da nam żadnej gwarancji, iż nie dopadnie nas zatrucie Faraona. W przypadku lekkich objawów należy kupić w tamtejsze aptece lek o nazwie Antinal, polskie środki nie skutkują. Jednakże kupując go nie pokazujmy, że boli nas żołądek itp. – zapytani – powiedzmy, że kupujemy profilaktycznie, albowiem kiedy sprzedawca spostrzeże, że jest nam niezbędny to zapłacimy za niego cztery razy więcej niż zwykle. W sytuacji mocnych rozchorowań lepiej przejść się do lekarki.

Inne źródła:
https://www.nationalgeographic.com/

[Total: 0   Average: 0/5]