Jakie kwiaty na balkon?
Tylko pojawiły się pierwsze promienie słońca na niebie, wyższe temperatury za oknem,a ludzie od razu zaczynają myśleć nie tyle o wiośnie co o lecie. Odżywają także internetowe serwisy takie jak forum kwiatowe i ogrodowe. Z latem związane są chwile spędzana na tarasie, pielęgnowanie kwiatów na balkonie. Kolejny rok to kolejne zastanawianie się, jakiego wyboru dokonać, jakie posadzić w tym roku, czy podobały mi się te z poprzedniego, czy byłam zadowolona? Pytania można tak mnożyć w nieskończoność.
Niektórzy przywiązani są do stałego zestawy – typu pelargonie plus bidens czy lobelia, inni są zwolennikami surfinii oraz jej zagorzałymi fanami, jeszcze inni nie wyobrażają sobie donic bez begonii. Do tego dochodzą jeszcze różne odmiany i rodzaje – bo przecież nie muszą być wcale długie, wiszące. Przy czym na rynku z roku na rok pojawiają się nowe odmiany – bardziej wytrzymałe, lepiej przystosowane do naszych warunków klimatycznych. I co oczywiste inaczej ubarwione. Co z kolei oznacza, że zamiast 30 minut zastanawiania się, które wybrać, w tym roku będziemy musieli poświęcić na sam wybór z dobrą godzinę, o chodzeniu po sklepach ogrodniczych, szukaniu najlepszych i najładniejszych,a  do tego najlepiej najtańszych w mieście okazów nie wspominając.

Czy nowe okazy robią nam krzywdę? Niektórzy czytając forum internetowe o kwiatach i ogrodach mogą odnieść wrażenie, że być może tak. Zmieniamy często nasze upodobania, bo coś nam się akurat spodobało, później jesteśmy niezadowoleni, ale już wydaliśmy pieniądze, więc musimy pielęgnować te, które kupiliśmy. Z drugiej jednak strony nasz balkon, czy taras nie musi przecież co roku wyglądać tak samo. I choć nasze piękne kwiaty (czy to pelargonie, surfinie, begonie, czy jakieś inne) podobały się wszystkim sąsiadków – nie oznacza to wcale, że będą chwalić je w tym roku także. Opatrzone rzeczy zawsze mniej cieszą i mniejszy podziw wzbudzają. Poza tym kto powiedział, że naszego balkonu czy tarasu nie mogą zdobić rośliny zarówno cieszące oczy, jak i praktyczne – chociażby truskawki, które ostatnio stały się niezwykle popularnymi roślinami doniczkowymi.

[Total: 0   Average: 0/5]