Czarnogóra jest uważana za jeden z najpiękniejszych śródziemnomorskich krajów. Czarnogóra ma niezapomniane pejzaże powiązane z charakterystycznym środowiskiem naturalnym, a oprócz tego połączenie skał i morza gwarantuje nam równie powalające widoki. Można w ten rejon wybrać się w celu zwiedzania lub podziwiania przyrody, jak również w celu wypoczynkowym – na tak zwane plażowanie itd.

Dla osób wybierających się do Czarnogóry polecam poradnik tutaj: Poradniki.Zgora.pl. Warto przeczytać jest co nieco opisane co warto zwiedzić jak się poruszać a także o cenach w Czarnogórze.

Dodatkowo ciekawym zjawiskiem w Czarnogórze jest to, iż na przykład przyjeżdżając tam w okresie czerwca możemy w górach pozjeżdżać na nartach, a później zajechać do terenów przymorskich i odrobinę poopalać się na plaży. Oczywiście przy założeniu, że będą odpowiednie warunki pogodowe.

Do Czarnogóry można przyjeżdżać praktycznie przez cały rok. Jednak najlepsze warunki pogodowe i nie tylko występują w maju, czerwcu lub wrześniu, a ruch turystyczny jest w tym okresie mniejszy.

Ogólnie latem pod względem klimatycznym Czarnogóra przypomina trochę nasz kraj, Jednakże jest nieco goręcej i spotkamy tam nieco więcej pogodnych dni. Czarnogóra poza skalistym wybrzeżem, a także pięknymi krajobrazami posiada także dużo interesujących miejsc do odwidzenia, nie tylko myślę tu o zabytkach architektury, których także jest w tym rejonie dużo, ale również o miejscach ciekawych pod względem atrakcyjności kulturowej.

Źródła:
https://www.bbcearth.com

[Total: 0   Average: 0/5]