Zastanawiasz się jakie rośliny są wręcz doskonałe na żywopłot? Oczywiście jedną z najpopularniejszych odpowiedzi jaką usłyszysz będą iglaki. Dlaczego? Ponieważ nie wymagają ani dużych nakładów finansowych, by je zakupić. Małe rośliny kosztują naprawdę niewiele. Po drugie nie są znowu tak bardzo wymagające, spokojnie można je pozostawić same sobie, a ich pielęgnacja właściwie opiera się tylko i wyłącznie na regularnym podlewaniu i nawożeniu kilka razy do roku, jeśli zastosujemy odpowiednie nawozy działające przez dłuższy czas. Oczywiście trzeba je od czasu do czasu doglądać, szczególnie przez kilka pierwszych tygodni po posadzeniu – żeby upewnić się, że nie zaatakowały ich żadne szkodniki czy choroby. Jednakże nie sprawiają większych trudności w uprawie.

W zależności od odmiany rosną szybko lub długo – także jeśli potrzebny nam żywopłot najlepiej już dziś (taki na już), piękny i wysoki – możemy pokusić się o zakup odmiany, która już za rok będzie miała metr, a później podskoczy w górę w tak zastraszającym tempie, że będziemy modlić się o to, by wreszcie owe iglaki przestały rosnąć (oczywiście to tylko przejaskrawiona sytuacja). Jeśli natomiast nasz żywopłot z iglaków ma mieć walor przede wszystkim estetyczny – wystarczy wybrać te, które rosną wolniej i chociażby posadzić je naprzemiennie z inną odmianą, najlepiej różniącą się nieco kolorem lub kształtem.

Co ważne, musimy pamiętać o podcinaniu iglaków. Żadne rośliny nie powinny rosnąc jak sobie chcą. Kontrola naprawdę służy nie tylko im, ale i nam. Sami przecież wiemy najlepiej do jakiej wysokości chcemy by wyrosły. Poza tym podcinanie ich od góry skutkuje tym, że rozrastają się na boki, robią się gęstsze i lepiej chronią nas przed dociekliwym wzrokiem sąsiadów.

[Total: 0   Average: 0/5]

Leave a Reply