Fontanna w ogrodzie to marzenie wielu z nas. Zrealizowanie tego pomysłu jest jak najbardziej realne, chociaż wymaga pewnych nakładów finansowych oraz odpowiedniego projektu. Musimy pamiętać, że aby fontanna we właściwy sposób spełniała swoje zadanie, musi spełniać wymogi dotyczące parametrów etc., a także być dostosowana do aranżacji ogrodu. Jeżeli brakuje nam ciekawych pomysłów, zawsze możemy zwrócić się z prośbą o pomoc do architekta czy osoby profesjonalnie zajmującej się projektowaniem ogrodów.
Efekt jaki uzyskamy dzięki fontannie w dużym stopniu uzależniony jest od rodzaju zastosowanych przez nas dysz, których szeroki wybór znajdziemy pod adresem www.ogrodosfera.pl/Fontanny. Generalnie rzecz biorąc wyszczególnić możemy rozmaite typy fontann. Niezwykle popularne są wodotryski, ale nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się też m. in. tradycyjne rozwiązania w postaci fontann betonowych bądź wykonanych z kamienia (w tym z naturalnego). Często stosowane są także fontanny ceramiczne.
Decydując się na któreś z dysz zaprezentowanych na stronie www.ogrodosfera.pl/Fontanny, musimy zastanowić się nad tym jaki rodzaj fontanny nas interesuje – pływająca, ożywiona, muzyczna czy też może kąpielowa. Każda z tych opcji ma bardzo wiele zalet. Nie możemy też naturalnie pominąć naszych możliwości finansowych oraz tego jakimi warunkami dysponujemy w ogrodzie. Sporym dla nas ułatwieniem będzie w tym momencie posiadanie własnego zbiornika wodnego, gdyż nie będziemy musieli budować dla fontanny niecki.

[Total: 0   Average: 0/5]