Do ogrzania domu są wykorzystywane rozmaite techniki oraz urządzenia. Wśród nich znajdują się także i piece wolnostojące – czyli bardzo popularne ostatnimi czasy kozy. Co prawda za ich pomocą nie ogrzeje się całego domu, ale jest to bardzo dobry sposób na dogrzewanie pojedynczych pomieszczeń.
Piec wolnostojący jest rozwiązaniem dla tych osób, które nie chcą bądź z jakiś względów nie mogą zainstalować w domu kominka. O ile kominek trzeba uwzględniać już na etapie projektowania domu (potem jego montaż może się okazać niemożliwy), o tyle w przypadku pieca wolnostojącego nie jest to konieczne – wymagany jest jedynie dostęp do przewodu kominowego, przy czym jeśli ktoś rozważa zakup więcej niż jednego pieca, musi pamiętać, by każdy z nich miał dostęp do oddzielnego przewodu (nie można podłączyć dwóch do jednego, nawet wtedy, gdy nie będą używane w tym samym czasie).
Kozę równie łatwo zamontować, co i zdemontować. Nie jest to urządzenie zajmujące wiele miejsca. Przy jego zakupie należy mieć na względzie takie parametry jak moc i sprawność, moc trzeba dopasować do indywidualnych potrzeb, a co się tyczy sprawności, to nie powinna ona wynosić mniej niż 70 procent. W przeciwnym wypadku ogrzewanie kozą będzie generować zbyt duże wydatki. Generalnie rzecz biorąc, parametry techniczne urządzeń grzewczych są niezmiernie istotne, o czym można poczytać m. in. na stronie Domosfera, gdzie znajduje się wiele przydatnych informacji dotyczących nie tylko rozmaitych technik grzewczych, ale i innych związanych z funkcjonowaniem gospodarstwa domowego.

[Total: 0   Average: 0/5]