Szkoły licealne słyną z ciekawie i fachowo przygotowywanych konkursów. W tym roku nauczyciele również nie zawiedli. Konkursów było co nie miara. Jednak nie jest tajemnicą, że największym powodzeniem cieszą się konkursy językowe. Większość nauczycieli językowych doskonale wie jak zachęcić młodzież do wzięcia udziału w przeróżnych odsłonach swoich przedsięwzięć.

W roku 2009 sporym zainteresowaniem cieszył się konkurs związany z poezją Juliusza Słowackiego. Uczniowie zapoznawszy się uprzednio z regulaminem, mieli za zadanie przygotować i przedstawić prezentację multimedialną o życiu i twórczości poety. W tym konkursie nikt nie został niedoceniony. Nagrodzeni w konkursie uczniowie byli niezmiernie usatysfakcjonowani ciekawymi nagrodami. Początek roku 2010 odbywał się pod hasłem przygotowań do II edycji konkursu kulturoznawczego o krajach anglojęzycznych pt. „The Culture in Vulture”.

Organizatorzy zatroszczyli się o wspaniałe nagrody ufundowane m. in. przez wydawnictwa językowe oraz prywatnych sponsorów. Konkurs upłynął w przemiłej atmosferze. Zebrana widownia podziwiała zmagania uczestników konkursu tradycyjnie już przy kawie i wyśmienitych ciastach. Jak twierdzą uczniowie, konkursy z ciekawymi nagrodami do wygrania (Lagownia.pl) organizowane przez nauczycieli języka obcego są zawsze ciekawe i inspirujące. Można się wykazać i być docenionym. Jak mówią sami organizatorzy: „Dobry konkurs to taki, który potrafi wyłonić prawdziwe perełki i zachęcić pozostałych do wzięcia w nim udziału w roku kolejnym”.

[Total: 0   Average: 0/5]

Leave a Reply