Przeglądając oferty firm pożyczkowych powinniśmy w pierwszej kolejności zwracać uwagę na koszty zobowiązania, które planujemy zaciągnąć. Jeżeli chodzi o czas rozpatrywania wniosków i wypłacania pieniędzy, to standardy we wszystkich tych instytucjach są mniej więcej jednakowe. Jest szybko i bez nadmiernie rozbudowanych formalności. Dlatego też nasza uwaga powinna skupić się w głównej mierze właśnie na kosztach. Najważniejsza sprawa to oczywiście oprocentowanie pożyczko pozabankowej.

Pamiętajmy, aby nie sugerować się jego nominalną wartością, albowiem w ten sposób uzyskamy informacje jedynie o odsetkowych kosztach pożyczki, a nie o całościowych. Firma ma w obowiązku podać nam wartość RRSO – czyli rocznej rzeczywistej stopy oprocentowania. Jest to niezwykle ważny parametr, albowiem dzięki niemu dowiadujemy się, ile tak naprawdę będzie nas kosztować pożyczka pozabankowa (Pozyczka-bez-zaswiadczen-2012.com.pl). Uwzględnione są tutaj wszystkie opłaty – nie tylko odsetki. Kolejna istotna sprawa to wysokość raty. Ma to szczególne znaczenie dla osób, których możliwości finansowe są ograniczone z uwagi na niezbyt wysokie dochody.

Oczywiście, każdemu z nas zależy na tym, by płacić możliwie jak najniższą ratę, ale zasada generalnie jest taka, że im niższa rata i dłuższy okres spłaty, tym wyższe odsetki – a tym samym droższa pożyczka pozabankowa. Spłacając ją w krótszym terminie i przy wyższych ratach, ponosimy na dłuższą metę mniejsze koszty. Sami jednak musimy rozważyć we własnym zakresie na co nas stać i na jakie rozwiązanie możemy sobie pozwolić.

[Total: 0   Average: 0/5]