Osoby, które potrzebują gotówki, lecz nie mogą liczyć na kredyty bankowe, ponieważ figurują w Krajowym Rejestrze Dłużników, muszą szukać dla siebie alternatywnych metod pozyskiwania funduszy. A do Krajowego Rejestru Długów trafić wcale nie jest trudno, a gdy już się tam znajdzie, czekają na człowieka same komplikacje. Ponadto w Krajowym Rejestrze Długów nastąpiła zmiana, która polega na tym, że na listę trafiają długi, których pierwotni wierzyciele, tacy np. jak przedsiębiorcy czy różne spółki, nie mogli dopisać, nie mając umowy z KRD a już mogą.
Także osoby, które udzieliły komuś pożyczki prywatnej i nie doczekali się zwrotu swoich funduszy, mogą dopisać do KRD swoich prywatnych dłużników.
Oznacza to, że do Krajowego Rejestru Dłużników w krótkim czasie może trafić wiele tysięcy dłużników gospodarczych i prywatnych.
Aby zatem spłacić dług czy móc pozyskać fundusze, osoby, która trafiła do rejestru będzie musiała skorzystać z pozabankowej pożyczki. Na szczęście coraz częściej pojawiają się kredyty bez sprawdzania w KRD. Z tego niejako wynika, że Krajowy Rejestr Długów stanie się narzędziem do weryfikacji zdolności kredytowej kredytobiorcy lepszym niż międzybankowe Biuro Informacji Kredytowej, które nie obejmuje długów pozabankowych.
A zatem osoby figurujące w Krajowym Rejestrze Dłużników mogą liczyć na  (Kredytol.pl) kredyty pozabankowe bez krd i zaświadczeń i się ratować pozabankowymi pożyczkami, głównie pożyczkami społecznościowymi oraz pożyczkami prywatnymi i kto wie, być może te pożyczki będą wypierać bankowe kredyty, o ile banki nadal będą dyskwalifikować kredytobiorcę wpisanego do KRD.

[Total: 0   Average: 0/5]

Leave a Reply