Kredyty zaciągane są na przeróżniejsze okazje i aby zapłacić za najbardziej elementarne potrzeby. Młodsi ludzie zaciągają kredyty na mieszkania, na które ich nie stać, starsi na budowę domu czy działkę budowlana, rodzice na komunię czy ślub dzieci lub na nowy komputer dla nastolatka, a ludzie w różnym wieku na kupno lub wymianę samochodu.

Tak, kredyty znalezione na forum internetowym można zaciągać na cokolwiek, nawet na… usunięte azbestu. Niedawno Bank Ochrony Środowiska wprowadził preferencyjny kredyt, który wraz z dopłatami do oprocentowania udzielanymi przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, ma umożliwić mieszkańcom Grudziądza usuwanie azbestu ze swoich posiadłości. Wiadomo, że azbest jest szkodliwy dla życia i zdrowia. Może między innymi wywoływać raka, a zatem usuwanie go z terenów swojej posesji jest zabiegiem jak najbardziej koniecznym i polecanym, ale tez kosztownym. Dlatego też Bank Ochrony Środowiska zdecydował się na udzielenie kredytu na ten cel.

Mieszkańcy Grudziądza i innych miast w województwie kujawsko-pomorskim mogą uzyskać informacji o tym wsparciu finansowych w oddziałach Banku Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, Toruniu lub Włocławku oraz na stronie internetowej banku BOŚ, czyli: www.bosbank.pl. Azbest, zanim naukowcy dowiedli, jak jest szkodliwy dla życia i zdrowia, był dawniej wykorzystywany jako surowiec w budownictwie, głównie do produkcji płyt dachowych i elewacyjnych, oraz rur, kształtek do kanałów wentylacyjnych, instalacyjnych i innych elementów budowlanych.

[Total: 0   Average: 0/5]

Leave a Reply