W zimie trudno jest rozmyślać o kwiatach. Oczywiście zawsze do mieszkania czy domu możemy zaprosić jakieś sezonowe, czy też uprawiane w ciepłych krajach okazy, które akurat teraz zakwitną, jednakże jest to rozwiązanie jedynie tymczasowe.

Ogrodnicy i wszyscy miłośnicy kwiatów uwielbiają wiosnę oraz lato, kiedy to mogą otaczać się nie tylko kwiatami doniczkowymi, ale i ogrodowymi, które pięknie pachną. Co więcej ciętymi, które goszczą na salonach. Żeby wprowadzić trochę wiosny do naszych zimowych domów wystarczy odrobina chęci i pomysł i wcale nie musi to być choinka kanadyjska. Jedną z możliwości jest pędzenie cebulek, dzięki czemu nawet w styczniu czy lutym w naszych domach będzie można podziwiać kwitnące okazy. Wybór jest ogromny – tak duży jak dużo jest rodzajów kwiatów cebulowych. Najczęściej w okresie zimowym jednak w naszych domach czy mieszkaniach pojawiają się hiacynty.

Żeby cieszyć się nimi, bez konieczności wydawania pieniędzy, można cebulki zakupione we wrześniu, zamiast umieszczać w ogrodzie po porostu zasadzić do doniczek. Po przekwitnięciu należy zapewnić im okres przejściowy, w którym to zregenerują siły. Po 8-10 tygodniach cebule są gotowe do ponownego wysadzenia. Zazwyczaj nie poleca się pędzenia cebul kilka razy w roku, bowiem kwiaty z pewnością nie będą tak duże jak być powinny. Mogą ponadto utrzymywać się krócej. Jednakże można temu zaradzić po prostu kupując duża ilość cebul i wysadzając je naprzemiennie, żeby co chwila moc cieszyć się widokiem pięknych kwiatów doniczkowych, które już wiosną będzie można podziwiać również w ogrodzie.

W ogrodzie zimowym można mieć także fajną kanapę. Trzeba jednak dbac o nią nawet bardziej niż o kanapę w domu. Dla tych, którzy mieszkają w okolicach województwa zachodniopomorskiego proponujemy skorzystac z firmy czyszczącej tapicerki – Czyszczenie kanap Zachodniopomorskie – Czysto.szn.pl

[Total: 0   Average: 0/5]