W naszym kraju ciągle bardzo popularne są starsze auta z instalacją gazową LPG. Dzięki takiemu rozwiązaniu można jeździć na o wiele tańszym paliwie i rzeczywiście płacić dużo mniej za eksploatację naszego auta zarówno w mieście jak i na trasie. Warto jednak znać takie fakty, że wszystkie zbiorniki LPG, jakie montowane są w pojazdach i instalacjach gazowych w Polsce, maja tylko 10-letnią ważność badania technicznego czyli tak zwaną homologację.

Jak długo ważna jest butla LPG

Bardzo często legalizacja butli lpg jest nie opłacalna i warto ją po prostu wymienić na nową

nie wolno nam zapomnieć, że zawsze po upływie tego czasu należy bezwłocznie dokonać ponownej legalizacji butli lub wymienić cały zbiornik na zupełnie nowy egzemplarz. W tym zakresie nasi pracownicy mają uprawnienia do legalizacji zbiorników LPG, nadane przez Transportowy Dozór Techniczny. Każdy inspektor może wydać decyzję o przedłużeniu atestu ważności butli na dowolną liczbę lat, jednak nie więcej niż kolejne 10. Dlatego całkowity maksymalny okres użytkowania każdego zbiornika wynosi tylko 20 lat.

W ciągu kilku dni wykonujemy legalizację zbiorników LPG w samochodach. Jeśli w jakimś aucie skończył się założony uprzednio termin ważności, możemy wykonać legalizację lub wymianę. Usługa dotyczy także zbiorników w samochodach sprowadzonych z zagranicy. Może się zdarzyć, że wyniki badania technicznego nie pozwalają już na przedłużenie atestów butli gazowej. W takim wypadku wykonamy od reki montaż nowego zbiornika LPG z 10 letnią homologacją homologacją.

Gdzie w Szczecinie wymienić zbiornik LPG

Nie rzadko zdarza się, że legalizacja zbiornika gazu w samochodzie polega na tym, że trzeba ją wymienić na fabrycznie nową

Należy podkreślić, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, do legalizacji mogą być dopuszczone w Polsce wyłącznie takie zbiorniki które mają wybite znak homologacyjny 67R i nie został na nich wybity znak K.E., oznaczający koniec eksploatacji zbiornika LPG.

Wszystko to co powyżej napisaliśmy jest niezbędne żeby można było legalnie użytkować samochód z instalacją gazowa LPG. W każdym większym polskim mieście znajdziecie Państwo warsztat LPG w którym najprawdopodobniej od ręki można wymienić zbiornik gazu w aucie. My polecamy Państwu dobrego gazownika w Szczecinie. Poniżej można znaleźć namiary na dobry serwis LPG w którym przy okazji można zrobić takie usługi jak przegląd, sprawdzenie, naprawa, regulacja gazu w samochodzie:

Auto Gaz Szczecin
Autkogaz Wernyhory 17
tel. 501 76 73 76
Strona www: Auto-gaz.szczecin.pl

[Total: 0   Average: 0/5]