Każdy trawnik wymaga systematycznego koszenia. Ważne jest zatem to, aby zaopatrzyć się w odpowiednią kosiarkę. Trzeba mieć przy te sposobności na uwadze rozmaite aspekty takie jak m. in. ukształtowanie powierzchni, rozmiar trawnika, częstotliwość koszenia itp. Sklepy ogrodnicze oferują wiele modeli kosiarek, więc nad stosownym wyborem trzeba się dobrze zastanowić.
Małe trawniki są wymagające w najmniejszym stopniu, co oczywiście wcale nie oznacza, iż kwestie pielęgnacyjne nie odgrywają tutaj żadnego znaczenia. Nie trzeba jednak kupować bardzo drogich urządzeń, ponieważ całkowicie wystarczą te ręczne. W sprzedaży nie brakuje ręcznych kosiarek bębnowych – znaleźć je można m. in. pod adresem ogrodosfera.pl/kosiarki-reczne. Spośród wszystkich dostępnych na rynku kosiarek jest to najbardziej ekonomiczna wersja – nie tylko, jeśli chodzi o zakup. Również i eksploatacja tych kosiarek jest tania, gdyż nie wymagają one zasilania w postaci prądy czy paliwa.
Jak sama nazwa wskazuje, kosiarka jest wprawiana w ruch ręcznie. Pracuje bardzo cicho i nie wydziela szkodliwych dla otoczenia spalin. Jej obsługa jest bardzo prosta. Warto przy tej sposobności nadmienić, iż dostępne są także inne niż bębnowe odmiany kosiarek ręcznych – mowa tutaj o modelach akumulatorowych. Obecnie wzbudzają one niemałe zainteresowanie. Koszenie małych trawników nie wymaga poświęcania dużej ilości czasu. Podobnie jest zresztą i z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi takimi jak podlewanie czy aeracja. Warto jednak przyłożyć się do tego solidnie.

[Total: 0   Average: 0/5]