Ostatnio modnym tematem w blogosferze są wesela i śluby. Można o nich przeczytać nie tylko na blogach prywatnych, ale także w tych biznesowych opisujących rynki i traktujących ślub/wesele z punktu widzenia biznesowego. Obecnie branża weselna u nas przeżywa swój rozwój – w miarę wzbogacania się społeczeństwa, a przynajmniej pewnej części ludności – rośnie sprzedaż usług i towarów związanych z weselem.

bukiet kwiatów w rękach  Panny Młodej

Źródło: https://pixabay.com

Wśród takich usług, bądź produktów można wymienić między innymi :
1. Wynajem lokali
2. Dekorowanie lokali i kościołów
3. Kwiaty
4. Suknie i męskie garnitury
5. Wynajem aut na ślub
6. Makijaż i stylizacja
7. Fryzjerstwo
8. Ozdoby ślubne
10. Ciasta
11. Wykonywanie zdjęć i filmowanie
12. Wynajem autokarów dla gości
oraz inne pokrewne sprawy…

Rozwijanie się branży weselnej powoduje wzrost sprzedaży takich towarów jak ozdoby ślubne. Zatem powszechnym zjawiskiem jest powstawanie coraz większego zapotrzebowanie na ozdoby ślubne, a zarazem w odpowiedzi na zaistniały popyt, powstaje podaż reprezentowana przez dystrybutorów oraz przedsiębiorstwa oferujące ozdoby ślubne i usługi z nimi powiązane. Zdarza się także dosyć często, że ozdoby ślubne sprzedawane są jako towar dodatkowy, uzupełniając tym samym asortyment innych towarów sprzedawanych przez daną firmę, nie koniecznie powiązanych z branżą weselną.

Aktualnie także na tak zwanym wirtualny rynku można dostrzec znaczne poruszenie w tej dziedzinie. wiele firm świadczących usługi i sprzedających towary ślubne można już znaleźć w internecie. Powstają całe sklepy oferujące towar “weselno-ślubny”, m.in. również ozdoby ślubne.

Zatem reasumując można stwierdzić, że jest to dość rozwojowa i a za razem mocno konkurencyjna branża. Cieszy się także sporym zainteresowaniem w sieci, co można dostrzec na przykład w portalach publikujących różne porady i poradniki, czy nawet zawierających konkretne porady ślubne i w tym się specjalizujących.

[Total: 0   Average: 0/5]