Od jakiegoś już czasu w sprzedaży pojawia się coraz więcej pieców wolnostojących – czyli kóz. Nie da się ukryć, że urządzenia te w wielkim stylu powracają do łask. Ludzie poszukują bowiem efektywnych i ekonomicznych sposobów na ogrzewanie swoich domów, których utrzymanie z każdym kolejnym rokiem jest coraz bardziej kosztowne.
Współczesne kozy zasadniczo różnią się od tych dawnych. Wiele się zmieniło, jeśli chodzi o ich produkcję. Przede wszystkim nowoczesne, wysokiej klasy piece wolnostojące to bezpieczne urządzenia. Te kwestie z punktu widzenia użytkowników są zaś niezmiernie ważne. Kozy są urządzeniami z zamkniętymi paleniskami. Pali się w nich drewnem – najlepsze jest twarde, sezonowane drewno drzew liściastych. W większości modeli drzwiczki znajdują się z przodu, chociaż są i takie, gdzie opał wkładany jest od góry. Kozy mają ten plus, że ciepło oddają całą swą powierzchnią.
Kupując piec wolnostojący, należy mieć na względzie wielkość pomieszczenia, w którym zostanie on zamontowany. Kolejnym bardzo ważnym parametrem jest sprawność urządzenia. Jeśli komuś zależy na naprawdę dobrej jakości, powinien wybierać te urządzenia, których sprawność wynosi co najmniej 70 procent. Warto też dowiedzieć się o to jak długo koza trzyma żar. Najlepsze modele są w stanie robić to nawet i przez 15 godzin. Aspekty estetyczne to już indywidualna sprawa każdego użytkownika. Pod tym względem też można zaobserwować spore zróżnicowanie. Dzięki temu kozy pasują nie tylko do nowoczesnych wnętrz, ale i do innych aranżacji.

[Total: 0   Average: 0/5]