Telefony komórkowe , które aktualnie oferowane są przez operatorów są tak mocno zaawansowane technologicznie, że bardziej przypominają super komputery multimedialne niż tylko zwykłe aparaty do dzwonienia.

Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że pod niektórymi względami są nawet lepiej wyposażone niż nowoczesne laptopy. Chociażby jeśli chodzi o możliwości nagrywania filmów lub robienie zdjęć. Najnowsze aparaty mają aparaty dwanaście mega pikseli i nagrywają już filmy w jakości full HD. Mają także wbudowane bramki voip i można z nich dzwonić za pomocą internetu po całym świecie za grosze. Jednak największą furorę wśród młodzieży szkolnej robią darmowe gry na telefon (Sefun.pl), które można sobie pobierać na różnych forach internetowych i portalach. Dzisiejsze komórki można już nawet podpinać do telewizorów plazmowych i grać w super gry na dużym ekranie.

Mają bezprzewodową łączność i jeśli się postaramy to możemy także używać do grania nowoczesnych padów. Oczywiście nie zawsze te zalety okazują się pozytywne ponieważ wiele dzieci zabiera ze sobą telefony do szkoły i zamiast uważać na lekcjach to gra w darmowe gry na swoich komórkach. Tutaj ważne jest, aby rodzice mieli kontrolę nad tym co ich dzieci zabierają ze sobą na lekcje i w porę reagowali na próby wynoszenia nowoczesnych telefonów z domu. Są też oczywiście portale gdzie można gry na telefony komórkowe kupować i jeśli są tam nowości to oczywiście warto z nich korzystać.

[Total: 0   Average: 0/5]