Do zakupu podgrzewacza wody trzeba podejść indywidualnie. W każdym gospodarstwie domowym są bowiem inne wymagania i potrzeby. Kierować się zatem trzeba racjonalnymi przesłankami, mając na uwadze indywidualny charakter takiej decyzji. Często rozstrzygnąć trzeba, co będzie lepsze – podgrzewacz gazowy, czy elektryczny?
Należy w tym miejscu zacząć przede wszystkim od tego, że produkowane obecnie nowoczesne podgrzewacze wysokiej klasy są urządzeniami bezpiecznymi, odznaczającymi się bardzo wysokimi walorami użytkowymi. Odnosi się to zarówno do modeli elektrycznych (opisywanych w wielu artykułach, m. in. tutaj), jak i gazowych. Jeżeli ktoś ma w domu podgrzewacz gazowy i dochodzi do wybuchu gazu, to w znakomitej większości przypadków odpowiedzialność za to ponosi niesprawna instalacja gazowa. Trzeba poddawać ją regularnym przeglądom (podobnie zresztą jak i elektryczną).
Podgrzewacze gazowe cieszą się generalnie większą popularnością, ponieważ gaz jest paliwem znacznie tańszym aniżeli energia elektryczna. Koniecznie jednak trzeba pamiętać, że koszt eksploatacji to nie tylko rachunki za prąd czy gaz, ale również wydatki jakie trzeba ponieść w związku z instalacją – trochę czasu minie zanim się one zwrócą. Pod tym względem podgrzewacze elektryczne okazują się lepsze – ich montaż przebiega bardzo sprawnie, albowiem nie muszą zostać spełnione liczne wymogi jak ma to miejsce w przypadku urządzeń gazowych. Nie wolno zapominać o tym, że nie każde pomieszczenie nadaje się do tego, by umieścić w nim podgrzewacz gazowy.

[Total: 0   Average: 0/5]