Gdzie można jeszcze pożyczyć pieniądze – nie licząc banku? Oczywiście u rodziny, przyjaciół, znajomych – oni jednakże nie zawsze mają lub mogą na kilka miesięcy zamrozić swoje oszczędności powierzając je nam. Ponadto nie każą nam oddawać więcej, więc jest to pożyczka najbardziej opłacalna z możliwych. Co jednak, kiedy i oni nie mogą nam pomóc, a bank nie chce udzielić pożyczki czy kredytu? Są inne, nowe wyjścia. Zawsze możesz spróbować swojego szczęścia w serwisach, które pośredniczą pomiędzy użytkownikami – tymi, którzy chcą pożyczyć pieniądze, a tymi, którzy dysponują daną kwotą. Sam pomysł zrodził się w Anglii, a od kilku lat funkcjonują i u nas, choć dopiero w ostatnich miesiącach, zapewne z uwagi na zaostrzoną politykę banków, znajdują wielu nowych zwolenników. Taki model pozyskiwania funduszy nazywa się po prostu pożyczka prywatna bez sprawdzania biku (Pozyczki-bez-bik.biz).

Od obcych osób można pożyczać nawet na kilka dni, na niskim oprocentowaniu, tym samym dość korzystnych warunkach. A jak wiadomo, wiele osób ma teraz złą historię kredytową. Banki zaostrzyły swoje procedury, dokładnie sprawdzają każdą osobę, która stara się o kredyt. Jaki jest doskonały kredytobiorca? Najlepiej jeśli dobrze zarabia, do tego nie jest obciążony innymi zobowiązaniami oraz nie posiada kartoteki w BIK-u. Banki pożyczają chętniej mężczyzną, kobiety znowu są na straconej pozycji. Co zrobić jednakże, kiedy jest się osobą wpisaną na czarną listę BIK-u i bank nie chce nam udzielić pożyczki czy kredytu? Wówczas pożyczki społecznościowe są godną polecenia alternatywą.

Przepis na uzyskanie owej pożyczki tudzież kredytu społecznościowego jest bardzo prosty. Wystarczy się zarejestrować by móc korzystać z ofert. Portale działają na zasadzie aukcji, gdzie sami ustalamy wysokość pożyczki, jej oprocentowanie oraz okres spłaty.

[Total: 0   Average: 0/5]

Leave a Reply