Uległam konsultantowi z mojego banku. Od jakiegoś czasu konsultant wydzwaniał z nowymi ofertami banku. Tu dodatkowy rachunek oszczędnościowy, tu karta kredytowa, która jest przecież rodzajem pożyczki bez zdolności kredytowej.

Karty kredytowe, moim zdaniem, są dla bogatych ludzi, a ja się za taką nie uważam. Nie chciałam karty kredytowej, bo uważałam, że mnie na nią nie stać. Jednak on tak wydzwaniał, i miał taki męski głos. I zawsze był taki miły. Zdaję sobie sprawę, że dla każdego jest taki miły, ale to jego bycie miłym mnie urzekło. Stwierdziłam, że zgodzę się na tę kartę kredytową, bo to jedyna okazja, żeby się spotkać z tym miłym konsultantem. Obraz na żywo w połączeniu z tym głosem sprawił, że mogłabym się zgodzić i na szybki kredyt a nie tylko kartę kredytową.

Na moje szczęście wyszłam z banku tylko z wnioskiem o kartę kredytową. Będąc już posiadaczką karty postanowiłam z niej korzystać i sprawdzić pierwszy raz siebie czy rzeczywiście pożyczki chwilówki bez zdolności kredytowej  dotyczą także mnie. Skorzystałam z podpowiedzi koleżanki. Ona, wraz z mężem, swoje miesięczne wynagrodzenie wpłaca na rachunek oszczędnościowy, gdzie po miesiącu naliczane są odsetki. W tym czasie korzystają tylko z karty kredytowej. Po miesiącu ją spłacają swoim wynagrodzeniem. A dzięki temu, że wynagrodzenie leżało na rachunku, wpada im dodatkowe parę złotych, a gotówka od ręki jest zawsze.

[Total: 0   Average: 0/5]

Leave a Reply