Są takie chwile, kiedy poważnie zastanawiamy się nad zaciągnięciem zobowiązania finansowego. Bo chcemy kupić coś w tej chwili a nie posiadamy odpowiedniej ilości środków finansowych, albo zależy nam na spłacie zaległych zobowiązań, bo już niezła kupka rachunków się nam uzbierała i obawiamy się kar, odsetek, albo co gorsza wizyty komornika.

Sytuacje, kiedy sięgamy po pożyczki prywatne pod weksel (Finansowy-swiat.pl) są naprawdę różne i nie należy generalizować. Jednakże prawda jest taka, że nie każdy kto o nią wnioskuje w banku – pożyczkę otrzyma. Ostatnimi czasy banki bardzo mocno zaostrzyły bowiem procedury przyznawania pożyczek, kredytów. Jest to związane po części z kryzysem, który pokazał, że Polacy nie zawsze są wypłacalni. Tym samym banki pożyczają tylko tym, których są pewni, którzy są w ich mniemaniu wiarygodnymi pożyczkobiorcami i będą w stanie spłacać zaciągnięte zobowiązania w terminie. Osoby, które nie mogą liczyć na pomoc tych instytucji finansowych bardzo często korzystają z alternatywnych wyjść, rozwiązań i obierają jako kolejny cel – pożyczki pozabankowe.

Wiele osób od razu nastawionych jest negatywnie, spodziewają się wysokiego oprocentowania, dlatego o pożyczkach pozabankowych myślimy zazwyczaj w ostateczności. Tymczasem okazuje się, że w wielu przypadkach pożyczki pozabankowe są tak samo oprocentowane, do tego ogromnym plusem jest minimum formalności, który skraca czas otrzymania pożyczki, dzięki czemu pieniądze można mieć na koncie nawet tego samego dnia. Co więcej czasami można nawet negocjować wysokość oprocentowania pożyczki pozabankowej, co ma miejsce w przypadku pożyczek udzielanych przez osoby prywatne.

[Total: 0   Average: 0/5]