Może narażę się na niepochlebne opinie w komentarzach, bo tego typu firm nie cieszą się aprobatą społeczną, ale prawda jest taka, że można wykorzystać ich walkę konkurencyjną dla własnych potrzeb, tylko trzeba robić to z głową.

Każdy zna firmę Vivus i widział jej reklamy darmowej pożyczko do 3 tys. zł. W pierwszym momencie nasuwa się od razu myśl, że to jakiś kant, bo przecież dzisiaj nikt nic za darmo nie daje, a już w szczególności nie tego typu firmy, cieszące się taką a nie inną opinią. Prawda jest jednak taka, że na rynku tym działa już dzisiaj tak wiele podmiotów, że walka konkurencyjna o klienta przyniosła nam takie właśnie oferty pożyczania pieniędzy za darmo.

Te pożyczki są rzeczywiście darmowe dla nowego klienta – spore ryzyko dla firmy, tym bardziej, że są udzielane bez większej weryfikacji. Jedna mimo wszystko musi się to opłacać skoro mamy na rynku coraz więcej takich ofert. Poza tym jest jeszcze wiele innych Lendon, Ferratum Bank, Filarum, NetCredit i dziesiątki innych.

Wykorzystując tą rywalizację możemy pożyczyć pieniądze za darmo. Jeden raz w jednej firmie. W Vivus możemy pożyczyć jako nowy klient 3000 zł na 30 dni. W Extraportfel 2000 zł na 45 dni. Są to oczywiście pożyczki na krótki okres i na względnie niewielkie kwoty, ale w końcu to nie jest kredyt.

Strona Vivus

Strona Extraportfel

Był nawet taki moment, że pożyczki Vivusa można było spotkać w kioskach Ruchu. (nie wiem czy nadal są).

Mało tego zdarzają się promocje typu: “Poleć Znajomemu”. Uczestniczą też w programach partnerskich,  więc można na nich zarabiać. Chociażby biorąc taką darmową pożyczkę na siebie. Trochę to gra nie warta świeczki, ale wspominam o tym, bo jest takowa możliwość. W każdym razie nie polecam tego robić, bo niektóre firmy sprawdzają BIK, a każde zapytanie do BIK jest odnotowywane, co może negatywnie wpłynąć na naszą zdolność kredytową, kiedy w przyszłości zechcemy wziąć poważny kredyt. Na pewno Vivus może sprawdzać BIK, czy Extraportfel, tego nie wiem. Nie wiem też czy Vivus zawsze to robi, czy tylko w niektórych przypadkach.

Jakie są zatem minusy takich pożyczek?

Żeby ktoś nie posądził mnie o jakiś marketing szeptany… Są pewne wady takiego pożyczania pieniędzy. Poza wspomnianym powyżej sprawdzaniem BIKu i ewentualnym osłabieniem naszej zdolności kredytowej są jeszcze inne minusy. Przed wszystkim jak nie wyrobimy się w terminie ze spłatą to pożyczka przestanie być darmowa i prawdopodobnie takie koszty jakby była to normalna pożyczka, a poza promocją RRSO w takich firma sięga często kilkuset procent w skali roku. Mając spory poślizg ze spłatą może się okazać, że oddamy dwa razy tyle ile pożyczyliśmy lub nawet więcej. Zależy jak bardzo się spóźnimy. Do tego pewnie dojdą jeszcze koszty windykacji, telefonów, listów i innych monitów. Także nie polecam sprawdzać co się stanie jak nie spłacimy takiej pożyczki w terminie.

Reasumując jak ktoś ma głowę na karku i jest skrupulatny i terminowy to może sobie obecnie pożyczać pieniądze za darmo z takich firm jak Vivus, czy Extraportel, zamiast prosić się znajomych, którzy i tak nam nie pożyczą. Nie jest to żadne oszustwo, a te darmowe pożyczki spełniają głównie rolę marketingową. Jednak nie jest to dobry sposób na pożyczanie na dłuższy okres, spłacanie innych długów, czy pożyczanie pieniędzy jeśli nie wiemy, że za chwilę będziemy mieli z czego spłacić taką pożyczkę, bo to skrajna głupota.

Źródła:
1. Pożyczka Extra Portfel – opinie i recenzja

2. Vivus: opinie i recenzja w Antyhaczyku

3. Comperia – ranking pożyczek, kredytów i innych produktów finansowych.

[Total: 0   Average: 0/5]

2 thoughts on “Pożyczki za darmo: Vivus, ExtraPortfel itp. – opinie i cała prawda.”

  1. No tak super, tylko kto bierze takie pożyczki? Ci którzy nie mają pieniędzy i ich nie są w stanie spłacić, a potem się robi spirala długów bez wyjścia.

  2. Każdy ma swój rozum. Ja tylko opisałem fakt, że można rzeczywiście dzisiaj pożyczać pieniądze za darmo jak się to robi z głową i jest się skrupulatnym w spłacaniu. Jak ktoś pożycza bezmyślnie i nie oddaje to sam sobie jest winny.

    Jedynie wyjątkiem może być według mnie ratowanie zdrowia lub życia. Zadłużanie się na inne rzeczy moim zdaniem jest głupotą. Przy czym to nie zmienia faktu, że jak komuś braknie pieniędzy, ma stałą pensję i wie że spłaci. To może się w taki sposób posiłkować i to za darmo.

    Pewnie spodziewałeś się, że ten artykuł będzie piętnował takie pożyczki i w końcowej części rzeczywiście zwraca uwagę na negatywne aspekty, ale faktem jest, że można w tych firmach pożyczyć pieniądze za darmo na krótki okres.

Leave a Reply