Czy warto brać prywatne lub pozabankowe pożyczki gotówkowe? Czy ktoś orientuje się, ile tak naprawdę kosztuje remont dachu? Oczywiście wszystko zależy od tego, na jaki  materiał się  ostatecznie zdecydujemy, niemniej jednak sama dachówka i tak nie jest zbyt tania, bo kosztuje kilka  tysięcy, jeżeli bierzemy pod uwagę najtańszy wariant. A wiadomo, że dom powinien nam służyć przez wiele, wiele lat, a nawet całe nasze życie a następnie powinien nadawać się jeszcze do mieszkania, bo możliwe, że będzie on służył nadal za mieszkania dla naszych  dzieci czy wnuków  i tak  dalej. A zatem na remoncie domu nie powinniśmy oszczędzać. Jeśli domek  jest kilku nasto czy nawet kilkudziesięcioletni, remont powinien być bardzo szczegółowy i  dokładny. Remont dachu w takim starszym domku, i nie chodzi mi przy tym o rozlatująca się ruderę, ale o zwyczajny domek, który był eksploatowany i zarazem systematycznie konserwowany przez wiele lat, może nas wynieść nawet czterdzieści tysięcy złotych.
Nie wspominając już o robociźnie, czyli tak zwanych fachowcach,  którzy wykonają tę żmudną robotę.
I skąd tu wziąć  na to pieniądze? Czasami nie obejdzie się bez bankowego kredytu. Jednak jeśli boimy się banków czy im nie  ufamy, możemy spróbować pożyczki prywatnej lub pożyczki społecznościowej, lecz nie wiadomo czy uda się uzyskać na tyle wysoką kwotę, aby to wszystko opłacić. Zawsze warto sprawdzić oferty w internecie na prywatne pożyczki gotówkowe bez bik ponieważ zazwyczaj są tańsze od tych, które oferują nam banki.
A to tylko sam remont dachu, a co dopiero, kiedy doda się do tego pozostałe koszty remontu, czyli ocieplenie, opierzenie, ogrodzenie, wymianę instalacji grzewczej, wymianę okien czy inne elementarne sprawy. No nie da rady tego opłacić ze swojej wypłaty, chyba że zarabia się po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie.

[Total: 0   Average: 0/5]

Leave a Reply