Całkowity koszt kredytu samochodowego jest tym, co najbardziej interesuje każdego kierowcę. Wiadomo bowiem, że pożyczając od banku pieniądze, trzeba oddać nie tylko kapitał, ale również i odsetki. Nic więc zatem dziwnego, że każdemu zależy na tym, aby za powyższą usługę zapłacić jak najmniej. O czym zatem należy pamiętać, analizując oferty poszczególnych banków?

Przede wszystkim o tym, aby nie sugerować się nominalną wartością oprocentowania. Co prawda znakomicie się ona prezentuje w reklamach oraz w ulotkach promocyjnych, ale mówi tylko i wyłącznie o kosztach związanych ze wspomnianymi już odsetkami. Banki właśnie najchętniej podają klientom ten parametr, aby zachęcić do skorzystania z usług. Mają jednak obowiązek podania klientowi rocznej rzeczywistej stopy oprocentowania. Nie robią tego zbyt chętnie. Dlaczego? Dzięki RRSO kierowca wie, ile naprawdę zapłaci za kredyt samochodowy. Uwzględnione są tutaj bowiem wszystkie opłaty – nie tylko odsetki, ale również prowizja, ubezpieczenie etc. Zyskuje się dzięki temu bardzo cenne informacje dotyczące tego na jakie wydatki trzeba się przygotować.

Oczywiście, nie zawsze będą one takie same. Wiadomo, że w przypadku kredytów na samochody używane należy się liczyć ze znacznie większymi kosztami. Dodatkowo na cenę zobowiązania wpływają także zabezpieczenia. Na ich ustanowienie kierowca musi mieć wygospodarowane środki – zostaną one przeznaczone między innymi na wykupienie i opłacenie polisy AC, która dla osób biorących kredyty samochodowe jest obowiązkowa.

[Total: 0   Average: 0/5]