Urządzając swoje miejsce do mieszkania lub do pracy, często zwracamy szczególną uwagę na wystrój okien. Zasłony, rolety, żaluzje czy plisy okienne służą nie tylko dekoracji, ale pełnią również ważną rolę w dostarczaniu światła dziennego czy ochrony naszej prywatności.

Dzięki nim możemy czuć się komfortowo i bezpiecznie, a dodatkowo są one eleganckim elementem dekoracyjnym wnętrz. Nasza firma oferuje Państwu szeroki wachlarz rolet, żaluzji i plis okiennych, w dowolnych wzorach i kolorach, w indywidualnie dobranych wymiarach. Montaż  nie wymaga specjalistycznej wiedzy i narzędzi, użytkowanie jest bardzo proste i wygodne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z naszych usług.

Modne i ładnie zamontowane rolety okienne typu plisy będą ozdobą każdego pomieszczenia

Jednym z najważniejszych elementów naszych mieszkań są okna – źródło naturalnego światła dziennego, świeżego powietrza, a także – w zależności od lokalizacji – często ciekawych widoków na okolicę. Bez okien funkcjonowanie jest bardzo utrudnione, a nawet niemożliwe, dlatego są one tak dla nas istotne. Żeby w pełni cieszyć się z funkcjonalności okien, należy odpowiednio je wyposażyć.

Nasze rolety okienne lub żaluzje okienne są urządzeniami, które skutecznie regulują dostęp światła dziennego, a także stanowią niewątpliwą ozdobę wnętrza. Nasza firma specjalizuje się w dystrybucji rolet, żaluzji, plis oraz innych akcesoriów okiennych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do skorzystania z naszych usług.

Rolety zewnętrzne – sposób montażu

Rolety zewnętrzne to rozwiązanie, które na przestrzeni paru ostatnich lat znacząco zyskało na popularności. Gwarantują bardzo skuteczną ochronę wnętrz przed przegrzewaniem, doskonale zabezpieczają przed chłodem, a ponadto przyczyniają się do powstania korzystnego z punktu widzenia właściciela bilansu energetycznego budynku. Na rynku dostępnych jest wiele modeli – w zależności od rodzaju wymagają one odmiennego sposobu montażu.

Montaż rolet adaptacyjnych

Nowoczesne rolety okienne typu plisy można montować także na oknach nie typowych

Dobór odpowiednich rolet zewnętrznych jest podyktowany wieloma ważnymi przesłankami. Trzeba mieć w tym momencie na względzie nie tylko walory estetyczne danego budynku, ale również potrzeby i oczekiwania użytkowników oraz możliwości obiektu. Nie bez znaczenia w tym kontekście jest również moment montażu rolet – niektóre modele mocuje się np. już po wstawieniu ram okiennych, o innych zaś trzeba myśleć znacznie wcześniej, bo na etapie projektowania i budowy domu.

Przykładowo rolety adaptacyjne są przeznaczone do montażu w gotowym domu. Wyposażone są one w prawo- bądź w lewoskrętne kasety. Można zamocować je na dwojaki sposób. Po pierwsze – na elewacji, wówczas stosowne otwory należy wywiercić nad otworem okiennym. Po drugie – w otworze okiennym, a precyzując, w świetle okna bądź ościeżnicy okna, ewentualnie w ścianie bocznej otworu okiennego.

Montaż rolet do zabudowy i nakładanych

Jeżeli natomiast komuś marzą się rolety do zabudowy, to taką decyzję trzeba podjąć przy okazji sporządzania projektu domu. Rolety te wymagają bowiem pozostawienia odpowiedniej ilości miejsca na kasetę. Roleta może się zwijać na trzy sposoby: do kasety styropianowej (montaż pod nadprożem), do ceramicznego nadproża (jest ono wykonywane na indywidualne zamówienie) albo do kasety podtynkowej (montaż w murze).

W zakresie rolet zewnętrznych wyszczególnia się jeszcze modele nakładane. Najbardziej charakterystyczną ich cechą jest to, że są one zintegrowane z okienną ramą. Kaseta jest założona w taki sposób, że widać ją od wewnątrz. Montaż tych rolet wymaga uprzedniego zaplanowania. Można to też zrobić, gdy w budynku są wymieniane okna.

Polecamy znakomitą firmę produkującą w Szczecinie plisy oraz rolety okienne – Roletko.pl

[Total: 0   Average: 0/5]