Ostatnio w polskiej blogosferze można zauważyć spory przyrost blogów o tematyce ślubnej. Jest to prawdopodobnie efekt szybkiego rozwoju branży ślubnej w Polsce. W większości przypadków blogi te należą do osób prowadzących działalność gospodarczą związaną z branżą ślubną. Dominują blogi o tematyce fotografia ślubna i dekoracje ślubne.

Są także blogi dotyczące samochodów na wesel. Tego rodzaju blogi zwykle stanowią uzupełnienie strony z ofertą, portfolio fotografa albo sklepu internetowego na przykład sprzedającego dekoracje ślubne – SweetDecor.pl.

Często tego rodzaju blogi pojawiają się na subdomenanch stron firmowych sprzedających dekoracje ślubne, czy subdomenach domeny fotografa. Czasem jednak stanowią całkowicie oddzielny serwis. Blogosfera w naszym kraju w ostatnich latach bardzo się rozbudowała, pojawia się coraz więcej blogów, a także można powiedzieć, że blog stał się neutralną formą reklamy. Na przykład firma sprzedająca dekoracje ślubne pisze bloga, w którym opisuje najnowsze trendy przygotowywania ślubu i pomysły na dekoracje ślubne, a przy okazji na takich blogach znajduje się również link do sklepu sprzedającego dekoracje ślubne albo do strony firmowej. Z kolei fotografowie na swoich blogach ślubnych zamieszczają swoje zdjęcia i zachęcają do skorzystania z ich oferty.

Podobno najlepszą formą reklamy, jest reklama, która nie wygląda jak reklama, zatem można powiedzieć, że blogi się idealnie nadają do tego typu promocji.