Tuje to jedne z najczęściej sadzonych roślin w ogrodach przydomowych. Praktycznie przed każdym domem można zobaczyć różne iglaki, które często sadzone są jeszcze przed ukończeniem budowy. Niektórzy sadzą tuje od małych sadzonek, a inni od razu kupują duże drzewka formowane na gotowy żywopłot lub drzewka bonsai.

Zadzwoń i zapytaj o ofertę na tuje. Wszystkie rośliny w doniczkach z nie naruszonymi korzeniami. Z dowozem i wkopaniem u klienta, do 25 km od centrum Szczecina.
tel. 601 76 73 40

Kupując tuje zawsze sprawdzajmy w jakim stanie jest bryłą korzeniowa. Ważne żeby korzenie były zachowane w stu procentach i nie były wysuszone.

Tuje Smaragd na żywopłot lub drzewko bonsai

Tuje szmaragd można kupić w dobrej szkółce drzewek i zrobić z nich fajny żywopłot przed domem

Tuja inaczej zwana żywotnikiem to według niektórych chwast, który rozrasta się w nieskończoność. Jest w tym trochę racji bo tak naprawdę jeśli tuje zostawimy samym sobie bez żadnego przycinania i formowania to wyrosną z nich spore drzewa. Znakomicie nadają się na formowanie ich na drzewka bonsai oraz na gęste i trwałe żywopłoty dookoła każdej posesji.

Najczęściej spotykane na posesjach w naszym kraju tuje to oczywiście brabant oraz szmaragd. Obie te odmiany rosną bardzo szybko i są dość odporne na nie korzystne warunki atmosferyczne. Ich mrozoodporność także jest wystarczająca jak na zimowe warunki w Polsce. Są to rośliny, które w zasadzie potrzebują tylko ziemi i dostępu do wody jednak jeśli dostarczymy im odpowiednich nawozów to jeszcze bardziej odwdzięczą się nam szybkim wzrostem i pięknym zielonym kolorem przez cały rok.

Tuje najlepiej kupować w szkółkach roślin

Szkółki drzewek oferują różne tuje i cyprysy, które znakomicie nadają sie na gotowe żywopłoty

Tuje można kupować w hipermarketach, sklepach ogrodniczych oraz oczywiście w szkółkach roślin bezpośrednio od “producenta”. To ostatnie rozwiązanie wydaje się za najbardziej rozsądne zarówno ze względów ekonomicznych jak i z takich, że kupione tam tuje mają największą przyjmowalność. Najlepiej kupować tuje w donicach i to takie, które są ładnie ukorzenione, a nie świeżo wykopane z gruntu. Kupując tanie tuje szmaragdy lub brabanty (i nie tylko) wykopane z gruntu zwiększamy ryzyko, że mogą się nam nie przyjąć lub przez kilka najbliższych lat tylko wegetować i praktycznie nie rozrastać się.

Trzeba zawsze uważać na tuje z hipermarketu ponieważ bardzo często ich stan nie jest dobry. Nie są ukorzenione i nikt o nie nie dba podczas magazynowania. Tuje, które nie są w gruncie powinny być regularnie podlewane bo jeśli zaczną usychać to tego procesu często nie udaje się już odwrócić. Warto też zawsze poczytać opinie o tym co reprezentuje dana szkółka roślin i drzewek iglastych.

Dobre szkółki roślin uprawiają tuje szmaragdy z własnych rozsadów. Sadzonki uprawiane są przez cały okres na dworze.

My polecamy Państwu szkółkę w której uprawia się Tuje Szmaragd, Brabant oraz różne iglaki takie jak np. jałowiec chiński mint julep.

Tuja szmaragd szkółka Zachodniopomorskie – Dołuje, Szczecin

 

[Total: 1   Average: 5/5]

One thought on “Tuja szmaragd szkółka Zachodniopomorskie – tuje najtaniej w Szczecinie”

  1. Tuje zwane szmaragdami to rzeczywiście najczęściej spotykane rośliny w ogrodach w naszym kraju. Jeżdżę trochę po Europie i widać, że żywotniki zachodnie nie tylko u nas są popularne. Chociaż na południu, np. we Włoszech sadzone są całkiem inne odmiany tui, takie których u nas nie widać. Szmaragdy cenione są nie tylko za wygląd i za to , że robi się z nich szybko śliczne żywopłoty, ale też za to, że mają bardzo małe wymagania jeśli chodzi o ich uprawę. Rosną w naprawdę różnych warunkach, są mrozoodporne i jeśli jest normalne lato bez suszy to nie trzeba ich nawet podlewać. Wiem co mówię bo sam mam w ogrodzie kilkadziesiąt tui i naprawdę rzadko je podlewam. Musi być rzeczywiście długotrwała susza żebym zaczął to robić. Uprawiam tuje od kilkunastu lat i jeszcze nigdy żadna mi nie uschła.

Leave a Reply