Kupno samochodu jest wydatkiem naprawdę sporego kalibru. Mam tu oczywiście na myśli wybór opcji, która to posłuży nam co najmniej przez kilka kolejnych lat. To przecież jasne, że auto kupić można nawet za kilkaset, czy też lekko ponad tysiąc, złotych, jednakże skorzystanie z takiego rozwiązania w zdecydowanej większości będzie równoznaczne ze zgodzeniem się na wpakowanie często i drugiego tyle w konieczne do wykonania naprawy.

Nie wydaje mi się jednak, by o to w tym wszystkim miało chodzić, wobec czego lepiej będzie od razu wyłożyć więcej, by móc kupić lepszy model. Znalezienie tych kilku dodatkowych tysięcy nie dla wszystkich będzie jednak takie proste. Dlatego też całkiem sporo osób decyduje się na kredyt samochodowy udzielany przez banki.

Z jednej strony jest to doskonałe rozwiązanie, z drugiej jednak pamiętać powinniśmy o tym, że decydujemy się na dodatkowe zobowiązanie, które to oczywiście zmuszeni będziemy spłacić. Posiadanie stałego zatrudnienia będzie tutaj obowiązkowe. W przeciwnym razie istnieje spore prawdopodobieństwo, że jednak spłacić zaciągniętego kredytu nam się po prostu nie uda. Taka sytuacja nie będzie dla nas w żaden sposób korzystna.

[Total: 0   Average: 0/5]